Maria Åkerberg Lip Care Vanilla 7 ml
Detta ekologiska läppcerat kombinerar äkta vaniljextrakt med närande vegetabiliska oljor för att ge dina läppar optimal vård och skydd. Formulan verkar på djupet för att motverka torrhet och bibehålla en mjuk, smidig känsla oavsett väder.
Hur fungerar det?
Läppbalsamet glider smidigt över huden och efterlämnar en transparent finish som känns behaglig utan att kladda. Det rika innehållet av vegetabiliska oljor skyddar effektivt mot kyla och vind samtidigt som det hjälper till att bevara läpparnas naturliga fuktbalans. Den milda doften av äkta vanilj från Madagaskar ger en subtil och lyxig upplevelse vid varje applicering. Tack vare det renade bivaxet passar produkten även dig som är pollenallergiker.
Passar för
Torra läppar · Alla hudtyper · Vardagsbruk · Pollenallergiker
Vad gör den unik?
- Innehåller äkta vaniljextrakt från Madagaskar som ger en naturlig och behaglig doft.
- Djupverkande återfuktning med vegetabiliska oljor som vårdar mer effektivt än mineraloljebaserade alternativ.
- Bidrar till att minska fina linjer runt munnen genom att bibehålla hudens fukthalt.
- Ekologisk och naturligt självkonserverande formula som är skonsam mot den tunna huden på läpparna.
Artikelnummer: 43708
Kategorier:
- 2024-02-06
Fin och sitter lång tid.
- 2024-01-31
Återfuktande och doftar lagom mycket.
- 2019-09-05
Funkar inte på mig
- 2019-07-08
Superbra
- 2017-12-09
Mkt bra produkt!
- 2017-11-17
Är en person som alltid smörjer in munnen, flera gånger per dag. Köpte det här stiftet för jag gillar hennes produkter. Har använt den rätt länge nu o tycker om den. Blev för ett par veckor sen sjuk i influensa o då orkade jag inte riktigt hålla på med min vanliga insmörjningsrutin av läpparna. Men förvånande nog så har jag märkt att min mun är mjuk o len ändå, den brukar alltid bli torr o fnasig vid sjukdom. Jag kommer att köpa den igen . Men det kan ta ett tag innan man blir van vid att inte smörja in munnen jämt o ständigt. Rekommenderas verkligen

