Maria Åkerberg Hair Conditioner Energy 100 ml
Detta återfuktande balsam är skapat för att ge både naturligt och behandlat hår en mjuk, glansig finish. Formulan hjälper till att reda ut trassel samtidigt som den skyddar hårstråna mot kluvna toppar och slitage.
Vad gör den för håret?
Balsamet glider lätt genom håret och omsluter varje strå med närande jojobaolja som slätar ut ytskiktet för extra lyster. Den uppfriskande doften av rosmarin, citrongräs, enbär och lavendel ger en energigivande känsla vid varje tvätt. Förutom att användas som ett klassiskt balsam fungerar det utmärkt som en leave-in-behandling för hårtoppar som behöver extra vård under dagen. Den ekologiska och självkonserverande sammansättningen gör att håret känns naturligt friskt och följsamt utan att tyngas ner.
Passar för
Alla hårtyper · Frissigt hår · Torra toppar · Daglig användning
Vad gör den unik?
- Innehåller jojobaolja som ger djup återfuktning och naturlig glans till matta längder
- Eteriska oljor från rosmarin och citrongräs verkar uppfriskande och binder fukt i håret
- Mångsidig produkt som kan användas både som sköljbart balsam och vårdande leave-in
- Ekologisk och naturligt självkonserverande formula som är skonsam mot både hår och miljö
Artikelnummer: 86083
- 2025-01-24
Jättebra balsam! Ger fukt till både hår och hårbotten. Min favorit!
- 2024-11-23
Ett användbart balsam som kompleterar hårtvätten och ger håret lyster och energi tillbaka samtidigt som håret blir mjukt.
- 2024-07-19
Som alltid bästa balsamet. Reder ut håret bra tynger inte ned mitt skandinaviska hår mer många tunna strån. Luktar även riktigt gott.
- 2020-02-09
Det bästa naturligt balsamet jag provat. Jag kommer nog aldrig byta märke igen. Doftar jättegott!
- 2019-08-21
Jättebra balsam. Håret blir lent och lätt att kamma. Luktar gott och väldigt drygt. Dock kanske lite rinnigt så det är lätt att det kommer för mycket ur flaskan.
- 2019-07-16
Den bästa balsamet jag någonsin använt. Luktar gott, gör håret lätt att reda ut, blir mjukt och lättskött.
- 2019-06-10
Använt produkten i flera år, går även utmärkt att använda som 'leave in' innan jag kammar mitt bråkiga hår, tar bort fizzighet..!
