Sensai The Lipstick 08 Satsuki Pink - 3 g
Detta exklusiva läppstift kombinerar avancerad hudvård med en sofistikerad färg som ger läpparna en silkeslen finish. Med sin återfuktande formula och lila nyans skapar det en fyllig effekt som framhäver läpparnas naturliga skönhet med perfekt lyster.
Hur ser det ut på läpparna?
Sensai The Lipstick ger en intensiv färg med en elegant lyster som omedelbart livar upp ansiktet. Den krämiga texturen glider mjukt över huden och känns fjäderlätt, samtidigt som den arbetar aktivt för att bevara fuktbalansen under hela dagen. Läpparna får en jämnare yta där fina linjer suddas ut, vilket resulterar i en tidlös och välvårdad look. Nyansen 08 Satsuki Pink bjuder på en smickrande lila ton som andas diskret lyx och elegans.
Passar för
Mogen hud · Alla hudtyper · Vardag & fest · Fuktfattiga läppar
Vad gör den unik?
- Innehåller Koishimaru Silk som ger en extraordinär silkeslen textur och lyster.
- Berikad med Silky Lustrous Powder som minskar synligheten av fina linjer för en anti-age effekt.
- Lip Care Complex återfuktar läpparna på djupet och motverkar torrhet.
- Hög färgintensitet som sitter bekvämt utan att kännas tung eller kladda.
Vanliga frågor
Vilken täckning har Sensai The Lipstick 08 Satsuki Pink?
Läppstiftet ger en rik och täckande färg med en lysterfull finish som ser naturligt fyllig ut. Formulan är byggbar, vilket gör att du kan justera intensiteten efter behov.
Behöver jag använda en läpp-penna tillsammans med detta läppstift?
Även om läppstiftet sitter fint på egen hand, rekommenderas en läpp-penna för att definiera konturerna och förlänga hållbarheten ytterligare. Applicera gärna med en läppensel för maximal precision vid applicering.
Artikelnummer: 76130
Kategorier:
- 2024-08-26
Fin färg krämig och len. Sitter bra.
- 2024-04-28
Läcker färg! Krämigt!
- 2023-11-28
Som förväntat.
- 2020-04-17
Återfuktande & håller länge. Klart det bästa läppstiftet jag testat!
- 2019-07-06
Härlig sommarfärg!
- 2019-06-06
Helt ok men inte värt priset. Återfuktar hyfsat men sitter inte tillräckligt för att jag ska köpa det igen.



