5Baserat på 3 recensioner
- 2026-01-30
En mycket pigmenterad, långvarig eyelinerpenna. Sitter kvar på ögonlocket, även på det inre ögonlocket, utan att kladda!
- 2025-12-14
Jag äger en jättefin sötnos i många färger.
- 2025-11-06
Inga varumärken hittades
Inga varumärken hittades
Pennan har en mjuk och krämig textur som är lätt att applicera och blir kladdfri på nolltid. Den är välpigmenterad, håller länge och är vattenfast. Crayon kan vässas, är multifunktionell och 100% vegansk. Så klart.
Storlek: 1,36 g
Artikelnummer: 194911
Förutom att applicera Crayon som läppenna så kan den även användas som krämig ögonskugga eller primer under din vanliga ögonskugga, alternativt som krämrouge genom att applicera Crayon på kinden och blanda ut med The sponge. Formuleringen är mjuk så applicera med lätt hand för att undvika att spetsen går av. Vi rekommenderar LH cosmetics Sharpe diem för att vässa pennan. För att ta bort, använd en bra oljebaserad makeupborttagning.
Dimethicone, Trimethylsiloxysilicate, Polyethylene, Ozokerite, Polyisobutene, Acrylates/Stearyl Acrylate/Dimethicone Methacrylate Copolymer1, Synthetic Fluorphlogopite, Disteardimonium Hectorite, Propylene Carbonate, Silica, Calcium Sodium Borosilicate, Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate, Tin Oxide, Titanium Dioxide (CI 77891), Iron Oxides (CI 77491), Iron Oxides (CI 77499), Iron Oxides (CI 77492).
En mycket pigmenterad, långvarig eyelinerpenna. Sitter kvar på ögonlocket, även på det inre ögonlocket, utan att kladda!
Ida-Maria
Jag äger en jättefin sötnos i många färger.
Monika S
Mhawa