Upptäck L'Occitane en Provence fasta tvålar - tillverkade utan palmolja och baserade på vegetabiliska oljor. De framställs enligt traditionella metoder av erfarna tvåltillverkare i Provence. Denna tvål är berikad med sheaextrakt, som är känt för sina mjukgörande och vårdande egenskaper. Den är mild nog för känslig hud och passar både kropp och ansikte. Med 99% lätt biologiskt nedbrytbara ingredienser lämnar den huden mjuk och ren efter varje användning.
Observera: Den här produkten har fått en uppdaterad design. Under en övergångsperiod kan du därför få produkten antingen i det nya eller det tidigare utseendet. Innehåll och kvalitet är dock precis densamma.
Artikelnummer: 27300
- 2017-12-20
Finns ju tester och recensioner av allt numer. Till och med tvål. Läste om 'The bar soap' guy i kommentaren här ovan och efter någon smått annorlunda timme på youtube så slog jag till på denna tvål som julklapp till min mor, och slängde in en extra till mig själv för jag blev nyfiken på vad som kunde va så fantastiskt. För en som de senaste två decenniena typ har nöjt sig med en squirt dubbeldusch som tvål så var detta faktiskt en smått religiös upplevelse. Jag kände mig helt dekadent fräsch efter första gången och efter nån vecka här känns min hud studsig och len. Nu har jag beställt 3 till och kirrat resten av julklapparna på ett bräde.
- 2017-04-10
Kan inte fatta varför det inte finns någon recension än! Den här tvålen har jag använt sedan ett år tillbaks och kan med säkerhet säga att jag kommer använda den hädanefter i all evighet. Jag använder den för att tvätta hela kroppen och ansiktet. Den rengör bra, luktar gott och mysigt och huden känns dessutom inte torr efteråt som med andra tvålar. Tvålen har tagit bort de blemmor som jag hade på min rygg och det är jag tacksam för. Jag känner mig lyxig varje gång jag använder den här franska gudomliga tvålen. 250gr räcker dessutom långt, ca 2 månader. Jag rekommenderar recensionen från 'BarSoap Guy' på YouTube, som lyckas beskriva tvålen väldigt bra ;)



