En make-up bas som används före appliceringen av foundation. Gör huden klarare och vackrare från den allra första appliceringen-Innehåller Sensai Cellular Performance´s fem exklusiva huvudingredienser mot hudåldrande. - Återfuktande puder som ger maximal återfuktning och gör din hud ungdomligt len och mjuk.- Passar alla hudtyper.Verkan:- Brightening Powder: Gör huden klarare och vackrare från den allra första appliceringen.- Smälter in i huden lika lätt som ett serum. Dess överlägsna återfuktande effekt bibehåller huden återfuktad i flera timmar.
- En make-up bas som används före appliceringen av foundation. Ökar användningsförmågan samtidigt som huden slätas ut.
Artikelnummer: 25279
Kategorier:
- 2018-04-18
Ger ett matt och jämnt underlag med lyster. Dock väldigt dyr så den rekomenderas bara till en riktig makeup nörd.
- 2017-08-24
Jag köpte den tillsammans med emulsion från samma märke och måste säga att jag inte är helt nöjd. Den funkar bra som bas, den ger lyster, men texturen kunde ha varit bättre. Den är svårjobbad och behöver sin tid för att sjunka in. Jag har ont om tid på morgonen... Det var värd att testa, men jag kommer inte köpa den igen.
- 2016-08-23
Superbra
- 2016-01-26
Blir lite mjölig och mjölkig på hyn, men när du har jobbat in den i hyn så är den otrolig! Dryg produkt och din hy ser riktigt hälsosam ut. Sminket sitter hela dagen och jag kommer absolut att köpa den igen.



