IDUN Minerals Perfect Under Eye Concealer Medium - 6 ml
Denna flytande concealer är speciellt framtagen för det känsliga området under ögonen och ger en omedelbart piggare blick. Den krämiga formulan kombinerar hög täckning med en lysterfull finish som döljer mörka ringar utan att kännas tung.
Hur ser den ut?
Concealern har en lätt och smidig textur som smälter in i huden för ett naturligt och jämnt resultat. Medium-nyansen neutraliserar effektivt ojämnheter samtidigt som ljusreflekterande pigment ger huden en mjuk lyster. Den veganska och parfymfria formulan är berikad med fuktgivande ingredienser som ser till att produkten sitter på plats hela dagen utan att lägga sig i fina linjer. Resultatet blir en utvilad look med en silkeslen känsla som låter huden andas.
Passar för
Alla hudtyper · Mörka ringar · Känslig hud · Vardag & fest
Vad gör den unik?
- Ljusreflekterande mineraler som ger en naturlig lyster och suddar ut trötthetstecken
- Högpigmenterad formula som ger full täckning med en viktlös känsla
- Innehåller glycerin som bibehåller fuktbalansen och håller huden mjuk
- Helt vegansk, parfymfri och silikonfri för en skonsam applicering
Artikelnummer: 51531
- 2023-09-07
Jättebra concealer för känsliga ögon, enda concealer jag kan använda utan att mina ögon börjar svida. Lägger sig fint. Enda nackdelen är att jag tycker att den ljusaste färgen är lite för mörk.
- 2022-05-14
Älskar den, men den för lite jag menar lite dyrt
- 2018-01-27
Denna concealer har en bra och behaglig textur som täcker bra. Går ju att använda i hela ansiktet vilket är ett plus.



