Compagnie de Provence Liquid Marseille Soap Refill Pink Grapefruit - 1000 ml
Denna flytande Marseilletvål på generös refillflaska är skapad för att rengöra händerna skonsamt med inspiration från provensalska traditioner. Den lämnar huden mjuk och smidig samtidigt som den sprider en uppfriskande doft av solmogen grapefrukt i hela rummet.
Hur fungerar den?
Tvålen tillverkas enligt traditionell metod i kittel och är berikad med botaniska oljor från Provence som vårdar huden vid varje tvätt. Den sulfatfria formulan innehåller närande kokosolja och är naturligt rik på glycerin, vilket skapar ett krämigt lödder som bevarar hudens naturliga fuktbalans. Vid kontakt med vatten förvandlas gelen till ett mjukt skum som effektivt avlägsnar orenheter utan att torka ut. Den veganska sammansättningen gör den till ett medvetet val för den dagliga handvården.
Passar för
Alla hudtyper · Daglig användning · Hela familjen · Badrum & kök
Vad gör den unik?
- Traditionellt hantverk där tvålen förtvålas i kittel för högsta kvalitet
- Innehåller närande botaniska oljor som mandelolja, olivolja och druvkärneolja
- Energigivande doft av rosa grapefrukt med fräscha, fruktiga noter
- Miljövänligt refillformat som förlänger livslängden på din snygga glasflaska
- Vegansk och sulfatfri sammansättning som är varsam mot både hud och natur
Vanliga frågor
Hur doftar Compagnie de Provence Liquid Marseille Soap Pink Grapefruit?
Den har en livlig och upplyftande doft av rosa grapefrukt som känns naturligt fräsch. Doften ger en omedelbar känsla av vitalitet och solsken vid varje handtvätt.
Kan jag använda denna tvål om jag har torr hud på händerna?
Ja, den är särskilt framtagen för att vara skonsam och innehåller naturligt glycerin samt vegetabiliska oljor som hjälper till att bibehålla fuktbalansen. Den sulfatfria formulan minskar risken för irritation och uttorkning jämfört med vanliga tvålar.
Artikelnummer: 125030
- 2026-06-10
Compagnie de Provence med rosa grapefrukt ger en fräsch och härlig start, En väldoftande favorit som gör handtvätten extra underbart.
- 2025-10-20
Väldigt nöjd med denna tvål. Därför beställde vi tre flaskor denna gång!
- 2025-08-24
Superbra och mild tvål. Även jättebra handkräm för torra händer. Underbar doft på produkterna.
- 2025-11-20
Bästa tvålen. Bra pris
- 2026-07-02
- 2026-06-14
- 2026-02-19
- 2026-02-01
- 2025-07-26
- 2025-06-07
