By Terry Lip-Expert Shine Cherry Wine - 3.3 g
Denna lyxiga flytande läppfärg sveper in läpparna i en intensivt djupröd nyans med en spegelblank finish. Den kombinerar den rika pigmenteringen hos ett läppstift med den oemotståndliga glansen från ett lack för ett resultat som verkligen tar plats.
Hur ser den ut på läpparna?
Lip-Expert Shine Cherry Wine ger en sofistikerad, lack-liknande effekt som omedelbart skapar en fylligare look. Formulan bygger på Memory Shape Elastic Gel-teknologi som gör att färgen följer läpparnas rörelser utan att spricka eller kännas tung, samtidigt som den djupt lila-röda färgen håller sig levande i timmar. Den mjuka applikatorn är utformad för att ge perfekt precision vid varje drag, och innehållet av vitamin E ser till att läpparna kännas mjuka och återfuktade under den glansiga ytan.
Passar för
Alla hudtoner · Vardag & fest · Kvällssmink · Återfuktning & glans
Vad gör den unik?
- Memory Shape Elastic Gel ger en elastisk formula som behåller glansen utan att kladda
- Anti-feathering-teknik säkerställer att den intensiva färgen stannar innanför läppkonturen
- Berikad med vitamin E som skyddar mot fria radikaler och vårdar torra läppar
- Högpigmenterad formula som ger full täckning och en professionell finish i ett enda svep
Vanliga frågor
Hur applicerar jag bäst By Terry Lip-Expert Shine Cherry Wine för ett skarpt resultat?
Använd den spetsiga precisionsapplikatorn för att först markera amorbågen och läppkonturerna. Fyll därefter i resten av läpparna med den platta sidan av applikatorn för en jämn och spegelblank yta.
Passar By Terry Lip-Expert Shine Cherry Wine om jag har torra läppar?
Ja, den är särskilt framtagen för att vara bekväm att bära hela dagen. Tack vare vårdande ingredienser som vitamin E hjälper den till att bibehålla fuktbalansen så att läpparna känns mjuka trots den intensiva färgen.
Artikelnummer: 77546
- 2021-11-15
By Terry Lip-Expert Liquid Lipstick är fantastiska läppstift. Torkar inte ut läpparna. Läppstiftet är väldigt bekvämt att bära. Jag gillar verkligen formulan för dessa läppstift. De blev mina favoriter. Färgerna är rika och mycket vackra.




