By Terry Hyaluronic Hydra-Primer 40 ml

Denna innovativa primer fungerar som en återfuktande bas som förbereder huden för en felfri sminkapplicering. Den lätta mousse-formulan suddar omedelbart ut ojämnheter och fina linjer samtidigt som den ger huden en fylligare känsla.

Hur ser den ut på huden?

Primern har en silkeslen textur som smälter in i huden och efterlämnar en naturligt matt finish utan att kännas torr. Genom att kombinera hudvårdande egenskaper med kosmetisk perfektion skapar den ett osynligt hölje som fixerar din foundation och håller glansen borta under hela dagen. Huden upplevs jämnare och mer spänstig, vilket ger ett professionellt resultat oavsett om du bär smink eller använder den ensam för en naturlig filtereffekt. Den veganska formulan arbetar aktivt för att förbättra hudens textur vid varje användning.

Passar för

Blandhy · Alla hudtoner · Vardag & fest · Glåmig hud

Vad gör den unik?

  • Innehåller hyaluronsyra som bibehåller fuktbalansen och ger huden synlig fyllighet
  • Avancerade mikrosfärer och polymerer döljer omedelbart rynkor och porer för en slät yta
  • Färglös mousse-textur som passar perfekt under alla typer av foundations
  • Vegansk formula som kombinerar kraftfull hudvård med en högpresterande sminkbas

Vanliga frågor

Hur applicerar jag bäst By Terry Hyaluronic Hydra-Primer?
Applicera en liten mängd efter din dagkräm men före foundation. Använd fingertopparna eller en borste och fokusera på de områden där du vill jämna ut texturen eller dämpa glans.

Passar By Terry Hyaluronic Hydra-Primer även en torrare hudtyp?
Tack vare det rika innehållet av hyaluronsyra fungerar den utmärkt för att återfukta, men den är särskilt fördelaktig för en blandhy som behöver både fukt och en glansfri finish.

Storlek: 40 ml

Artikelnummer: 60990