TIRTIR Mask Fit Red Cushion är en omtyckt foundation med imponerande långvarig täckning som håller i upp till 72 timmar. Den ger en lätt, byggbar halvmatt finish som lämnar huden slät och strålande. Med extrakt från hibiskus och röd propolis bidrar formulan till att öka hudens elasticitet och ge en ungdomlig lyster. Foundationen behåller sin täckning utan att blekna eller bli kakig samtidigt som den effektivt döljer rodnad, orenheter och mörka ringar. Den lätta formulan låter huden andas och passar alla hudtyper. Dessutom kommer den med en unikt utformad puff som säkerställer en jämn och precis applicering.
Artikelnummer: 191278
- 2025-06-11
Good product.
- 2026-05-24
riktigt bra, det är värt att blanda med fuktighetskräm för bästa resultat!
- 2026-02-25
Riktigt bra produkt med bra täckning och precis rätt storlek för mitt eget bruk. Nyansvalet var kanske lite fel, men det fungerar.
- 2025-12-22
Produkten var bra, den lämnade ett jämnt och tunt lager i ansiktet, och den blir inte kladdig. De flesta foundationkrämer täpper till huden, men det gör inte den här. Den lilla och kompakta storleken gör att du kan ta med dig den i väskan och du kan bättra på din makeup om du ens behöver eftersom den är väldigt långvarig.
- 2025-11-15
Alltså finaste foundationen? Den ser ut som hud, har sjukt hög täckning och sitter hela dagen. Ska beställa den stora versionen näst men den här var jättebra att testa med. För mig oxiderade den INTE.
- 2025-09-01
Det här är tredje gången jag köper refills av den här produkten, jag älskar den! Bra täckning och man behöver bara använda lite varje gång. Väldigt nöjd!
- 2025-02-09
Bekvämt lätt, kanske lite uttorkande mot huden. Utmärkt täckning även vid tunt lager. Ser bra ut hela dagen lång.
- 2025-02-14
Den var kanske för ljus för min hud.
- 2025-02-09
För tung, klibbig konsistens och lukt. Gör huden livlös och gummimaskliknande.
- 2026-06-05


