Team Edit: K-beauty vi inte vill vara utan
2026-03-31
K-beauty fortsätter att inspirera med innovativa formulas, lätta texturer och resultat som verkligen gör skillnad.

Här har vårt team samlat sina personliga favoriter från Beauty of Joseon, Round Lab, Anua, haruharu och medicube – produkter de själva använder, återkommer till och inte vill vara utan. Från återfuktning och lyster till lugnande och stärkande rutiner, upptäck deras utvalda go-tos.



Caroline’s favoriter:

ANUA Niacinamide 10% + TXA 4% Serum (30 ml)

”När jag vill jobba på hudton och lyster är det här ett självklart steg. Huden upplevs klarare och mer jämn över tid.”

BEAUTY OF JOSEON Relief Sun Aqua Fresh SPF50+ PA++++ (50 ml)

”Lätt, återfuktande och precis så bekväm som en SPF ska vara. Den smälter in i huden och ger ett fräscht glow utan att kännas.”

ROUND LAB Birch Juice Moisturizing Cream (80 ml)

”Ger huden den där mjuka, återfuktade känslan utan att bli tung. Perfekt när jag vill ha något som både lugnar och plumpar.”

BEAUTY OF JOSEON Radiance Cleansing Balm
”Smälter bort makeup och smuts på ett så enkelt sätt. Huden känns ren, mjuk och balanserad efter varje användning.”



Tove’s favoriter:

HARUHARU WONDER Black Rice Pure Mineral Relief Daily Sunscreen SPF50+/PA++++ (50 ml)

”Lätt, behaglig och enkel att använda varje dag. Den skyddar effektivt samtidigt som huden känns återfuktad och lugn.”


ANUA Heartleaf 70 Intense Calming Cream (50 ml)

”Min go-to när huden behöver lugnas ner. Den dämpar rodnad och ger en mjuk, balanserad känsla.”


MEDICUBE Exosome Shot Pore Serum 2000 (30 ml)

”Perfekt när jag vill jobba på hudstruktur och porer. Huden upplevs jämnare och mer förfinad över tid.”

ANUA Peach 77% Niacin Essence Toner (250 ml)
”En toner som ger både fukt och lyster i ett steg. Huden känns mjukare och får ett fräscht, jämnt glow.”



Johanna’s favoriter:

BEAUTY OF JOSEON Red Bean Refreshing Pore Mask

”En perfekt reset när huden känns i obalans. Den rengör på djupet och ger ett klarare, mer jämnt resultat.”

BEAUTY OF JOSEON Dynasty Cream (50 ml)

”Rik, närande och alltid lika pålitlig. Jag sträcker mig efter den när huden behöver extra glow och komfort.”

MEDICUBE Collagen Night Wrapping Mask (75 ml)

”Ett kvällssteg jag gärna lägger till när huden behöver lite extra. Resultatet är en mjukare, mer återfuktad och utvilad hud morgonen efter.”

ROUND LAB Birch Juice Moisturizing Sunscreen (50 ml)
”En SPF som gör jobbet utan att kännas. Den återfuktar, skyddar och lämnar huden med en naturligt fräsch finish.”



Sofia’s favoriter:

HARUHARU WONDER Black Rice Probiotics Barrier Essence (120 ml)

”Stärker huden och ger en djup återfuktning som känns direkt. Jag märker verkligen skillnad när huden behöver extra balans.”

BEAUTY OF JOSEON Revive Eye Serum: Ginseng + Retinal

”En favorit i min rutin. Den känns aktiv men skonsam, ger ett piggare intryck och jag använder den även på hals och dekolletage för ett jämnare resultat.”

ANUA Rice 70 Glow Collagen Mask

”När huden känns trött är det här min snabbaste glow-boost. Den lämnar huden mjuk, plumpad och med fin lyster.

ROUND LAB 1025 Dokdo Toner

”En självklar del av min rutin för att återfukta och balansera. Den förbereder huden och ger en lugn, fräsch bas.”


249 kr Rek.pris 399 kr
Köp 2 Få 15%
158 kr Rek.pris 249 kr
200 ml 500 ml
Round Lab
132 kr Rek.pris 139 kr
Beauty of Joseon
253 kr Rek.pris 399 kr
198 kr Rek.pris 289 kr
Köp 2 Få 15%
196 kr Rek.pris 349 kr
149 kr Rek.pris 239 kr
156 kr Rek.pris 249 kr
Spring Beauty

Produkter från artikel