Håll utkik efter märkningen "Great Deal". Detta är noga utvalda produkter som vi kontinuerligt matchar mot andra auktoriserade återförsäljare för att kunna erbjuda dig som kund ett rättvist pris.
-
Caviar Stick Eye Color glider lätt över ögonlocken. Denna ögonskugga smetar inte, suddas inte ut och lägger sig inte i de fina linjerna, utan ger ett hållbart och enhetligt resultat och finns i en lång rad färger och finishar. Denna krämiga ögonskugga är enkel att applicera, är mycket allsidig och ger intensiv färg som går att bygga upp och håller i upp till 12 timmar. Alla färger finns i glittrig, matt eller metallic-finish. Ett brett sortiment av intensiva färger som ger dig en värld av vackra stilar, både till vardag och fest. Var inte rädd för att leka med färgerna! Caviar Stick Eye Color är lätt att använda både under och ovanpå ögonskugga – till och med puderögonskugga.
Produktserie: Laura Mercier EyesStorlek: 4,5g - Information
-
Appliceras längs franskanten om du vill ha en smokey eyeliner-effekt, och på hela ögonlocket om du vill ha en mer dramatisk look. Tona ut färgen med en borste eller fingertopparna. Professionella tips: Arbeta på ett öga åt gången, för produkten binder sig snabbt. När du väl har applicerat Caviar Stick Eye Shadow sitter den på plats. Mixa och matcha matta färger med kontrasterande skimmer- eller metallic-färger för en flerdimensionell effekt.
- Användning
- CYCLOPENTASILOXANE, TRIMETHYLSILOXYSILICATE, POLYETHYLENE, LAUROYL LYSINE, OCTYLDODECANOL, SYNTHETIC BEESWAX, OZOKERITE, PARAFFIN, HYDROGENATED MICROCRYSTALLINE WAX, LECITHIN, TOCOPHEROL, ASCORBYL PALMITATE, CITRIC ACID, CALCIUM SODIUM BOROSILICATE, TIN OXIDE, SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE, DICALCIUM PHOSPHATE. MAY CONTAIN/PEUT CONTENIR/(+/-): IRON OXIDES (CI 77491, CI 77492, CI 77499), MICA, TITANIUM DIOXIDE (CI 77891).
- Ingredienser Artnr: B075176





