Håll utkik efter märkningen "Great Deal". Detta är noga utvalda produkter som vi kontinuerligt matchar mot andra auktoriserade återförsäljare för att kunna erbjuda dig som kund ett rättvist pris.
-
Denna doft är inspirerad av det underbara kungariket Montale emotions och öppnar sig för mysterier och under med vilda rosor, violetta blad, saffran och intensiv bärnsten. Den påminner om den nostalgiska godheten hos farinsocker som blandas med den sensuella värmen hos en vaniljstång - den sortens ""signaturdoft"" som vi älskar att skapa kommer att värma din själ. Crazy in Love är kontrastrik och drömlik i sin stillhet och ger dig subtila energier och passion i ditt liv. En Montale talisman full av tur.
OLFAKTORISKA FAMILJER:
AMBER / FLORAL
TOPPNOTER: Saffran, rosenblad, indisk kardemumma.
HJÄRTNOTER: Bulgarisk ros, sandelträ, violblad.
BASNOTER: Bärnsten, vanilj, farinsocker.
Om Montale:
Montale grundades av Pierre Montale, som för 20 år sedan fängslades av skönheten och hemligheterna i Arabien. Där lärde han sig att använda gamla, dyrbara doftmaterial som ros, rökelse, bärnsten, cederträ och oud för att skapa utsökta dofter.
När han återvände till Frankrike 2003 presenterade han sina första kreationer och erbjöd en unik doftresa i perfektion som bara är tillgänglig med slutna ögon
Storlek: 100 ml - Information
- Användning
- ALCOHOL DENAT, AQUA / WATER, PARFUM / FRAGRANCE, CITRONELLOL, LIMONENE, LINALOOL, BENZYL SALICYLATE, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, GERANIOL, CITRAL, HYDROXYCITRONELLAL, METHYL 2 - OCTYNOATE, EUGENOL, FARNESOL.
- Ingredienser Artnr: B097500











